Strona Główna
Laboratoria Farmaceutyczne Pierre Fabre zostały założone przez Pana Pierre Fabre w 1961 roku w Castres, na południu Francji. Firma, inspirowana bogactwem środowiska naturalnego, koncentruje badania nad poszukiwaniem leków pomagających ludziom w leczeniu i zapobieganiu chorób. Rezultatem tych poszukiwań są liczne patenty w takich dziedzinach jak chemia i biotechnologia, a także wiele innowacyjnych leków dostępnych w ponad 50 krajach na świecie. Niektóre z nich, jak lek przeciwnowotworowy Navelbine, weszły do standardów leczenia chorób. Dlatego, aż 25% obrotu firmy inwestowane jest w badania nad nowoczesnymi lekami.
Głębokie przywiązanie do tradycji, zaangażowanie w zdrowie publiczne, etyka oraz ścisła współpraca z autorytetami medycznymi sprawiły, że Laboratoria Pierre Fabre są znane i cenione nie tylko we Francji, ale i na całym świecie.

ROZWÓJ i BADANIA - SIŁĄ NAPĘDOWĄ NASZEGO ROZWOJU

Dział Badań i Rozwoju Pierre Fabre odpowiada za opracowanie nowych leków innowacyjnych. Badania prowadzone są na modułach z użyciem enzymów, receptorów i systemów komórkowych, na których sprawdza się skuteczność działania cząsteczek wchodzących w skład substancji czynnych przyszłych leków.
Badania prowadzone są w 5 obszarach terapeutycznych takich jak onkologia, neurologia, kardiologia, immunologia i dermatologia.

LECZNICTWO

Pierre Fabre Medicament koncentruje się na opracowywaniu, produkcji i dystrybucji leków etycznych w takich dziedzinach medycyny jak: onkologia, psychiatria, urologia, kardiologia, ginekologia oraz reumatologia. Główne leki to: Navelbine, Busilvex, Javlor, Cyclo3Fort, Ribomunyl, Tardyferon Fol, Tardyferon, Osteogenon, Ossopan. Porozumienia dotyczące współpracy z wieloma cenionymi firmami na świecie są dowodem uznania dla naszej nowoczesnej myśli technologicznej.

HIGIENA ŻYCIA I RODZINY

Wyspecjalizowane działy firmy opracowują recepturę leków, produkują je i zajmują się ich dystrybucją. Dlatego każdy dział skupia się na specyficznych dziedzinach terapeutycznych: zapobieganie paleniu, zdrowie kobiet, zdrowie i higiena jamy ustnej, podnoszenie odporności, fitoterapia i żywienie.
Główne produkty to:
PectoDrill, TussiDrill, NasoDrill, Structum, Nicopass, EludrillCLASSIC, Elgydium, Elugel, Pansoral

PIERRE FABRE POLSKA

Polski oddział Pierre Fabre to dwie spółki zależne, medyczna (od 1994 r.) i dermokosmetyczna (od 2000 r.) osiągające znaczące sukcesy, budujące trwały wizerunek marki i zapewniające stabilny wzrost na rynku.
Źródłem naszego sukcesu są nie tylko skuteczne i dobrej jakości produkty, ale przede wszystkim staranie dobrany zespół ludzi pracujących od lat na renomę i sukces Pierre Fabre Polska.

FUNDACJA PIERRE FABRE